Naar het geboortedorp van Damiaan

Het wordt een traditie in onze school: na enkele weken in het nieuwe schooljaar rijden de leerlingen van het derde jaar via de Demerfietsroute van Aarschot naar Ninde-Tremelo, het geboortedorp van de Heilige Damiaan.
Ondanks alle slechte voorspellingen viel de weer toch nog best mee: amper een spatje regen. Iemand hield ons een hand boven het hoofd …
Uiteraard was er bij aankomst even tijd voor een gezonde verfrissing: water en fruit.
De eucharistieviering werd geleid door Pater René Obbels, oud-directeur en oud-leraar van onze school. Lezingen en muziek werden gebracht door leerlingen en leraren. Nadien gaven dhr. Lucien Peters, oud-leraar van DIA en Pater Frits Gorissen, ook oud-leraar van DIA, ons een boeiende historische en religieuze uitleg over het leven van de Heilige Damiaan. Het was niet allemaal even ernstig vandaag: net voor of na de boterhammen kon er gezellig gewandeld of even wat ouderwets gestraatvoetbald worden.


Klik hier voor een diashow (43 foto’s)

This entry was posted in Bezinning, Binnenland, Damiaan, Excursie and tagged , , , . Bookmark the permalink.

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *