Vijf jaar geleden werd Pater Damiaan heilig verklaard

Exact 5 jaar geleden werd pater Damiaan heilig verklaard. We trokken met al onze leerlingen en personeelsleden per fiets naar Leuven om er de 2 houten reliekschrijnen te brengen die in onze school werden gemaakt. Het was een memorabele dag voor iedereen. Enkele personeelsleden waren erbij toen op 11 oktober 2009 de 2 reliekschrijnen, in aanwezigheid van duizenden mensen, in Rome overhandigd werden aan de paus. Eén van die schrijnen bevindt zich nu in de kathedraal van Honolulu, Hawaï. Dagelijks liggen er verse “lei’s” (bloemenkransen) bij het schrijn. Honderden pelgrims en toeristen komen er dagelijks langs. Jos Craenen, oud-leerling van de school, nam deze foto toen hij in de zomervakantie in de voetsporen van Damiaan ging.

Binnenkort, op vrijdag 12 december, speelt acteur Jo De Caluwe de toneelvoorstelling “Damiaan” (naar het boek van Aldyth Morris: een must voor iedereen die gefascineerd blijft door het leven van de patroon van onze school.

Klik om te vergroten.

This entry was posted in Damiaan, Events and tagged , , , . Bookmark the permalink.

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *